PlayStation 5 Sahipleri’nin, Konsolları’nın Harika Boyamaları

8 ay önce Genel
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz

Sony, PlayStation 5’in tasarımında benzeri olmayan bir yaklaşım sergiledi. Beyaz renge ilave olarak PlayStation 4 ve PlayStation 3’ün tasarımından ayrılan yeni konsol, kimileri tarafından beğenilirken kimileri tarafından beğenilmedi. Bazı oyuncular ise konsolun tasarımını beğenirken beyaz rengi eleştirdiler. İşte o oyunseverlerden bazıları, PlayStation 5’i boyayarak kendilerine özel tasarımlar oluşturuyorlar. 

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürmeden önce bir video hazırlamış ve bu oyun konsolunun tüm parçalarını sökmüştü. O dönemlerde, PlayStation 5’in ne kadar kolay sökülebileceği, hatta istenildiği zaman de direk olarak SSD yükseltmesi yapılabileceği, gündeme bomba gibi düşmüştü. Beyaz rengi sevmeyen veya kendi özel tasarımlarını yapmak isteyen oyuncularsa, konsolun panellerini kolayca sökerek, adeta kendi sanatlarını ortaya koyuyorlar. 

Örümcek Görünümlü PlayStation 5

Spider-Man temalı PlayStation 5

Spider-Man hayranı olan bir oyunsever, bu tasarımı yapmaya başlamadan evvel tereddütler içerisinde olduğunu ancak sonuç karşısında konsola biraz daha hayran kaldığını ifade ediyor. Tasarıma baktığımızda ise Spider-Man hayranları için biçilmez kaftan olduğunu görüyoruz. Ancak yapılan tasarım çalışmaları bunlarla sınırlı değil. Örneğin diğer bir kullanıcı, DualSense’i plastik boyası ile boyamış ve sonuç;

DualSense özel tasarım

DualSense’in tasarımını yakından göremiyoruz ama bu kumanda, PlayStation’la bütünleşmiş olan üçgen, kare, çember ve x gibi simgelerle bezenmiş durumda. Yani DualSense’in pürüzsüz bir yüzeyi yok. Özel tasarımın sahibi oyunsever, boyama işlemi sırasında bu kabartmaların ne hale geldiğini söylemiyor ancak DualSense’in bakır rengi, hiç de fena görünmüyor.

PlayStation 5

Başka bir oyunseverse sahibi olduğu PlayStation 5’i, mavinin bir hayli özel bir tonuna boyamış. Bu işlem de konsola çok ayrı bir hava katmış durumda. Konsol sahibi, boyama işlemi için çok fazla emek verdiğini, konsolun son halininse benzersiz olduğunu ifade ediyor. Bu çalışmalar, Sony’nin dikkatini çeker mi bilinmez ancak bundan paylaşımlardan sonra bir çok oyunsever, PlayStation 5’ini boyamaya başlayacak gibi görünüyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İNSTAGRAM: @neogrenmekistersincom

REKLAM İÇİN;

REKLAM ALMAK İÇİN İLETİŞİM VEYA DİSCORD KANALINDAN BANA ULAŞ

En Çok Okunanlar