NBA 2K21’in Xbox Series X’teki Devasa Boyutu Karşınızda

9 ay önce Genel
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni konsollar Xbox Series X, Series S ve PlayStation 5, şu anki nesle göre çok büyük yenilikler getirse de depolama kısmında kullanıcıları tatmin etmekten biraz uzak kaldılar. SSD depolama birimleri oyunların yüklenme süreleri, geçiş ekranlarının sürelerini oldukça azaltsa da depolama kapasiteleri biraz sorun yaratacak gibi duruyor.

Çözünürlüğün artmasıyla beraber özellikle AAA oyunların boyutları da paralel olarak artmaya başladı. Bu da 4K çözünürlük desteği sunan yeni nesil konsolların depolama kısmında sorun yaşayabileceğini gösteriyor ki bunun ilk örneğini NBA 2K21 olacak gibi duruyor.

NBA 2K21’in boyutu 121 GB

nba 2k21 xbox series x boyutu

Bir Reddit kullanıcısı, NBA2k subreddit’inde NBA 2K21’in Xbox Series X mağaza sayfasının ekran görünüşünü değiştiren paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre NBA 2K21’in boyutunu 121,7 GB. Xbox Series X’te kullanılabilir alan 802 GB, Series S’te ise kullanılabilir alanın 364 GB olması, sorunun oyuncular için bir hayli önemli olabileceğini gözler önüne seriyor.

Tabii bu, oyunun erken bir versiyonu. Dolayısıyla 2K’nın yayınlayacağı bir güncellemeyle beraber oyunun boyutunu küçültebileceğini de hatırlatmak gerekmektedir. Ayrıca Microsoft, Xbox Series S’teki oyunların SSD depolama alanından tasarruf edebilmek için %30 daha küçük olacağını da açıklamıştı.

Xbox Program Yönetimi Direktörü Jason Ronald, yapmış olduğu bir açıklamada oyun boyutlarıyla alakalı olarak “Normal bir oyun paketinin boyutlarına baktığınız zaman yerel depolama birimine yüklenen içeriğin en büyük bölümü doku verileri” demiş ve geliştiricilerin 1440p’yi hedeflemelerini söylemişti. Ayrıca NBA 2K21’in Steam sayfasına göre oyunun PC’deki boyutu da 110 GB olacak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İNSTAGRAM: @neogrenmekistersincom

REKLAM İÇİN;

REKLAM ALMAK İÇİN İLETİŞİM VEYA DİSCORD KANALINDAN BANA ULAŞ

En Çok Okunanlar